KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11978035

nr 1197 8035

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. "Storkyrkobrinken". Signerad, daterad -75. Olja på duk, 68x49 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 20 augusti 2018
kl 19:32:33

  • Tema
  • 20 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson